امروزه بهترین روش برای جلوگیری از سرقت خودرو نصب دزدگیر و ردیاب خودرو می باشد. دزدگیر ماشین دارای یک کامپیوتر کوچک است که بر مبنای سیستم صوتی فعال شده است و با نصب آن تمامی حسگرهای درب اتومبیل، حسگر ضربه، فشار فعال می شود. شاید خیلی از شما تفاوت بین دزدگیر و ردیاب ماشین را ندانید دزدگیر یک سیستم بازدارنده است که باعث ترسیدن سارقان می شود در صورتی که ردیاب برای موقعیت یابی و مکان یابی آنلاین خودرو می باشد. با این اوصاف مجهز بودن خودرو به دزدگیر به معنای این نیست که لزومی به نصب جی پی اس ماشین نداشته باشیم زیرا برخی از سارقان حتی با غیرفعال کردن دزدگیر سرقت ماشین را انجام می دهند و آنجاست که شما نمی توانید ماشین خود را پیدا کنید.

دزدگیر و جی پی اس ماشین چه فرقی با هم دارند؟

۱٫    با نصب دزدگیر و تکان دادن خودرو، وارد آمدن فشار و ضربه به ماشین آژیر خودرو به صدا در می آید در صورتی که ردیاب خودرو تنها یک پیامک حاوی از سرقت ماشین و موقعیت ماشین برای شما می فرستد.
۲٫    قابلیت غیرفعال کردن دزدگیر یا حتی سرقت ماشین هنگام به صدا در آمدن ماشین هست اما نصب ردیاب خودرو کاملا مخفیانه انجام می شود و تنها یک برقکار حرفه ای می تواند محل نصب ردیاب را پیدا کند.
۳٫    هنگام سرقت ماشین با وجود مجهز بودن خودرو به دزدگیر قابلیت پیدا کردن ماشین وجود ندارد اما اگر جی پی اس روی ماشین نصب باشد سریعا با سرقت ماشین می توانید به صورت آنلاین از موقعیت و مسیر ماشین مطلع شوید.
۴٫    با خرید ردیاب خودرو و نصب آن روی ماشین شما می توانید حتی هنگام سرقت ماشین از راه دور آنرا خاموش کنید در صورتی که این قابلیت در دزدگیر وجود ندارد.
۵٫    برخی از دستگاه های ردیاب خودرو چون ردیاب آهنربایی دارای باتری داخلی هستند و  هر چند وقت یکبار باید آنرا شارژ کنید در صورتی که دزدگیر مستقیما به باتری خودرو نصب می شود.

توجه داشته باشید که برخی از دستگاه های ردیاب خودرو حتی سیم لادری دارند تا هنگام باز شدن درب خودرو سریعا یک پیامک برای شما فرستاده شود و از باز بودن درب خودرو مطلع شوید.

 

نحوه کار کردن دزدگیر و ردیاب خودرو

دزدگیر خودرو بر دو نوع صوتی و تصویری در بازار موجود است که هر دو یک مغز سیستم هشدار دهنده دارد تا هنگام تکان دادن خودرو، ضربه وارد شدن به شیشه یا دیگر اجزای خودرو یا تکان دادن ماشین به صدا در بیاید. ردیاب خودرو هم مجهز به برخی حسگرهای فشار و تکان است و در صورت وارد شدن ضربه و تکان به خودرو سریعا پیامک برای شما فرستاده می شود اما به صورت کلی ردیاب یک سیستم است که موقعیت خودرو با استفاده از ماهواره نشان می دهد. برای گرفتن اطلاعات از ماهواره یک سیمکارت داخل ردیاب کار گذاشته می شود.

ویژگی ها و کاربردهای ردیاب خودرو

•    ردیابی آنلاین خودرو
•    قابلیت خاموش کردن خودرو از راه دور
•    مجهز به دکمه اضطراری برای برقراری تماس با دستگاه ردیاب

دزدگیر ردیاب دار های HYCO تمام ویژگی ها ذکر شده را داراست که علاوه بر این موارد کلی ویژگی دیگر نیز دارد. شما می توانید هردوی این بازدارنده هارو باهم داشته باشید و از امنیت خودروی خود مطمئن باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست