دلایل بسیاری برای لزوم نصب ردیابGPS برروی وسایل نقلیه وجود دارد.علاوه بر کاربرد ردیابGPS برای مکان‌یابی، ردیاب خودرو می‌تواند به عنوان دزدگیر ماشین نیز کارایی داشته باشد.

ردیاب خودرو در بسیاری از مشاغل می‌تواند کارایی بسیاری داشته باشد.به عنوان مثال استفاده از ردیاب خودرو در شرکت‌های حمل و نقل بسیار مفید است.مدیران این شرکت‌ها می‌توانند از طریق اطلاعات دریافتی از ردیاب خودرو به ارزیابی رانندگان، مهارت رانندگی و عادات آنها بپردازند. مثال دیگری که نصب ردیاب خودرو در آن ضروری است مراکزی مانند مؤسسات اجاره خودرو یا آمبولانس هستند.

فارغ از هدف خاصی که شما با خرید ردیاب خودرو در پی آن هستید؛ انواع ردیاب خودرو وسیله‌ای کاملاً کاربردی و مفید هستند.از مزایای ردیاب خودرو این است که به سادگی بر روی وسایل نقلیه مختلف نصب می‌شود.به محض نصب ردیاب خودرو این دستگاه به نزدیک‌ترین ماهوارهGPSمتصل شده و عملیات مکان‌یابی آغاز می‌شود.انواع ردیاب خودرو اطلاعات دقیق در زمینه مکان، مسیرهای پیموده شده و سرعت دستگاه را ارسال و ذخیره‌سازی می‌کنند.این اطلاعات در یک مرکز داده متمرکز ذخیره‌سازی می‌شود تا در صورت نیاز مورد ارزیابی قرار گیرد.در برخی از انواع ردیاب خودرو قابلیت تعیین محدوده مکانی نیز وجود دارد.به این معنا که شما می‌توانید محدوده جغرافیایی یا مکانی خاصی را برای ردیاب خودرو به عنوان محدوده مجاز تعریف کنید.در این شرایط اگر ردیاب خودرو از محدوده موردنظر شما خارج شود هشداری برای شما ارسال خواهد شد.

مراحل نصب ردیاب خودرو

در ابتدای کار شما باید منبع تأمین انرژی ردیاب خودرو را مشخص کنید.دو روش معمول برای تأمین انرژی ردیاب خودرو وجود دارد.روش اوّل تأمین انرژی ردیاب خودرو از باطری‌های اختصاصی دستگاه ردیاب است.روش دوّم، اتصال ردیاب خودرو به باطری خودرو است.مهم‌ترین تفاوت این دو روش این است که اتصال ردیاب خودرو به باطری خودرو تنها توسط افراد متخصص و حرفه‌ای قابل انجام است.

اگر قصد اتصال ردیاب به باطری خودرو را نداشته باشید فرایند خاصی برای نصب ردیاب خودرو وجود ندارد.تنها باید محفظه یا جایگاه مناسبی برای قرار دادن ردیاب خودرو پیدا کنید.بهتر است ردیاب خودرو در محفظه‌ای مقاوم در برابر امواج مغناطیسی و مقاوم در برابر آب و هوا قرار گیرد.

اگر تصمیم دارید از باطری‌های اختصاصی برای شارژ ردیاب خودرو استفاده کنید باطری‌ها را داخل دستگاه قرار دهید و آن را فعال کنید.حال باید مکان مناسبی برای ردیاب خودرو پیدا کنید.بهترین مکان برای قراردادن ردیاب خودرو مکانی است که احتمال یافتن ردیاب در آن کم باشد.به زبان ساده ردیاب خودرو را باید در جایی از خودرو پنهان کنید که پیدا کردن آن آسان نباشد.

آخرین مرحله از نصب ردیاب خودرو آزمودن آن است.پس از نصب ردیاب خودرو مسیری را با خودرو طی کنید.سپس به گوشی موبایل یا لپ‌تاپ خود مراجعه کنید.اطلاعات دریافتی از ردیاب خودرو را بررسی کنید. اگر اطلاعات دریافتی صحیح است پس نصب ردیاب خودرو با موفقیت انجام شده است.اگر اختلالی در دریافت اطلاعات از ردیاب وجود دارد باید مراحل نصب و مکان ردیاب خودرو را بررسی کنید.

فهرست